Nabídka besed pro MŠ 2022/2023

Délka besed 60 minut. Cena 50 Kč za třídu.

Červené klubíčko

Dvojčata Mia a Max se vydávají do lesa hledat svou ztracenou babičku, cestu jim ukazuje nit červeného klubíčka a předměty, které babička cestou poztrácela. V nočním lese musí překonat svůj strach a utkat se s nočními ptáky a příšerami, aby nakonec vše dobře dopadlo.

Vesmírné putování komety Julie

Příběh o kometě Julii nás přenese do nitra vesmíru, poznáme názvy jednotlivých planet a setkáme se se strašlivým obrem Kyklopem. Pohádka je doplněna výtvarnou dílnou.

Ó, ó, ó, vajíčko

Vtipný a poetický příběh z hmyzí říše vypráví o lásce, statečnosti a velké proměně chlupatého houseňáka v překrásného motýla. Vyprávění je obohaceno písničkami a doplněno výtvarnou dílnou.

Chrochtík a Kvikalka

Poetická pohádka o dvou prasátkách a jejich cestě za blýskavým prasátkem je obrazem hledání štěstí a důležitosti domova. Pohádka je doplněna výtvarnou dílnou.

Žádný strach, zajíčku

Dvě pohádky pro menší děti o strachu, přátelství a velké odvaze a také o tom, že I ten nejmenší může být druhým prospěšný. Pohádka je obohacena písničkami a doplněna výtvarnou dílnou.

Papuchalk Petr a Husa Líza

Dvě kratší pohádky úspěšného spisovatele a ilustrátora českého původu Petra Horáčka vynikají překrásnými ilustracemi a jednoduchým textem. Pohádky připomenou dětem zvířata dobře známá a seznámí je se zvířaty pro ně dosud neznámými.

Miky a dobrodružství s autíčkem

Příběh o malém chlapci, který se vydává se svým kouzelným autíčkem hledat daleko za mořem svého tatínka. Během této cesty Miky objevuje svět – letí balónem i pluje lodí - a zažije mnoho dobdružství. Vyprávění je obohaceno o prvky dramatizace.

Pohádka o pejskovi a kočičce. Jak si dělali dort

Slavná pohádka o tom, jak pejsek s kočičkou pekli dort z klobásy, zelí i husy a o tom, jak jim ho zlý pes snědl. Pohádka je doplněna o práci s komiksem a výtvarnou dílnu.

Baba Jaga

Příběh o malé Olince, zlé maceše a nebezpečném putování za babou Jagou je plný kouzel a tajemství. Pohádka je doplněna o práci s komiksem a výtvarnou dílnu.
Dnešní provozní doba:
Dnešní provozní doba:
Oddělení Provozní doba
Oddělení pro dospělé zavřeno
Dětské oddělení zavřeno
Videa na Youtube