Projekty

Fantastická knihovna

Fantastická knihovna - plakát

Akademie science fiction, fantasy a hororu (ASFFH) je zapsaný spolek, který spojuje, zastřešuje a oceňuje fantastickou scénu na území České republiky. Ať už se jedná o knihy, komiksy, videohry, filmy či jiné žánrové působení, ASFFH má za cíl tuto činnost sledovat, reflektovat a šířit o ní povědomí dále. Jednou z hlavních náplní Akademie je už od roku vzniku 1995 udělování cen v rámci žánru.

Od října 2018 vytváří síť veřejných knihoven, které otevřeně podporují fantastiku v projektu Fantastická knihovna. V každé zapojené knihovny naleznete označené knihy, které dávají čtenářům najevo, že jde o kvalitní počin na poli science fiction, fantasy a hororu.

V budoucnu se určitě můžete těšit na besedy, přednášky či autorské čtení oceněných autorů pro veřejnost a školy.

Tituly oceněné ASFFH poznáte v regálech snadno. Na hřbetu nesou toto logo:
Fantastická knihovna - logo

Stránky projektu naleznete zde: https://www.asffh.cz/projekty/

Lovci perel

Lovci perel - plakát

Tváří v tvář otázce vzdělání a gramotnosti dětí přicházíme se zábavnou hrou, která motivuje ke čtení, objevování příběhů a prožívání dobrodružství. Lovci perel jsou nyní již osvědčený projekt umožňující jednoduše a srozumitelně vést malé čtenáře k objevování knížek, odhalování tajemství porozumění textu a rozšiřování obzorů.

Stránky projektu naleznete zde: https://www.lovciperel.cz/

Osobnosti regionu

Osobnosti regionu - plakát

Přispíváme do databáze regionálních osobností. Možná je zatím neznáte, ale jejich životy a osudy jsou kusem naší historie, která by neměla být zapomenuta. Poznejte opravdové příběhy skutečných lidí.

Stránky projektu naleznete zde: https://www.osobnostiregionu.cz/

Současná literatura pro mládež (11-15)

Současná literatura pro mládež (11-15) - plakát

Máte doma teenagera a nevíte, jak ho přimět ke čtení? Chcete, aby se s chutí zakousl do knihy a netušíte, jakou vybrat?

Nachystali jsme pro vás přehled nejzajímavější současné literatury pro děti ve věku 11-15 let, ze které si jistě vyberete.

Všechny uvedené knihy si můžete vypůjčit v naší knihovně.

Seznamy naleznete na našich stránkách: www.knihovnachocen.cz/index.php?kat=seznamy-literatury

Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka

Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka - plakát

Celostátní projekt na podporu čtenářské gramotnosti vyhlašuje SKIP ČR. Cílem projektu je přivést děti hned od počátku školní docházky do knihoven, vytvářet u nich návyk na pravidelnou četbu, rozšiřovat jejich dovednosti v získávání informací z různých dostupných zdrojů. Do projektu přihlašuje žáky prvních tříd základních škol veřejná knihovna ve spolupráci se školami v místě působnosti knihovny.

Knihovna, která žáky do projektu přihlašuje, s nimi pracuje nad rámec obvyklých knihovnických činností. Odměnou za úspěšné absolvování projektu je pro děti knížka pro prvňáčka, původní česká novinka, která byla napsána a ilustrována výhradně pro účastníky projektu a kterou nelze v běžné knihkupecké síti minimálně tři roky koupit.

Stránky projektu naleznete zde: www.skipcr.cz/projekty/uz-jsem-ctenar-knizka-pro-prvnacka.

Dnešní provozní doba:
Dnešní provozní doba:
Oddělení Provozní doba
Oddělení pro dospělé zavřeno
Dětské oddělení zavřeno
Videa na Youtube